Ocenění ve výtvarné soutěži Pestrý svět

Ocenění z výtvarné soutěže Pestrý svět 2017
Pořadatelem výtvarné soutěže Pestrý svět 2017 je Neviditelná výstava ve spolupráci s Památníkem Lidice.
Letošní téma: Knihomolové a knihomolky
Cílem soutěže bylo vytvořit (nejlépe plastické) výtvarné práce, které zpracují dětské zážitky ze čtení.
Jak uvádí pořadatele soutěže: "Líbilo by se nám, kdyby zaslané práce zpracovávaly jak příjemnou stránku čtení – vůně, materiály, společné čtení v rodině či identifikaci s hrdiny –, tak i nutnost mít ke knihám úctu, pečovat o ně a občas se u knížek i bát."
Toto zadání zpracovali žáci pod vedením Jarmily Tomkové na téma knížky Malý princ od A. de Saint-Exupéry. Paní učitelka žákům četla, vyprávěla o životě spisovatele, diskutovala s nimi o jednotlivých příbězích a nechala pracovat jejich fantazii. Výsledek tvůrčí práce, jste si mohli prohlédnout na nástěnce na chodbě školy.
Bylo těžké vybrat jen pár obrazů, které poputují do soutěže. Rozvážný výběr přinesl své ovoce.
Vybraná kolekce byla oceněna v kategorii: Vidíme – děti bez zrakové vady 6- 13 let.
Předání cen proběhne 9. 12. 2017 na Neviditelné výstavě., Karlovo nám. 1/23 120 00, Praha 2
Gratulujeme!